1 LUTEGO na scenie Zakładu "PAPETY PO RAZ PIERWSZY W POLSCE" / Zwycięzca nurtu OFF 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej 2019

"PAPETY PO RAZ PIERWSZY W POLSCE" / spektakl lalkowy dla dorosłych z muzyką na żywo +18

1 lutego 2020 godz. 18:00 i 20:00

Zwycięzca nurtu OFF 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu 2019

OPIS SPEKTAKLU: "Papety po raz pierwszy w Polsce" to dramat rodzinny z elementami śpiewogry rozpisany na sześć pacynek i czterech aktorów! Rzecz dzieje się w Polsce. We Wrocławiu. Marlenka i Mirek, siedemnastoletnie bliźniaki, wracają z Anglii. Wyemigrowali z rodzicami, kiedy byli jeszcze niemowlętami. Rodzice niestety właśnie umarli w niewyjaśnionych okolicznościach. W jakich? No właśnie w niewyjaśnionych i dlatego w spektaklu to się nigdy nie wyjaśnia.

Kochane urwisy trafiają do dziadków, których wcześniej nie znały. Mirek nie chce być w Polsce. Słyszał, że jest tu Białystok i nie ma kultury. Na dodatek jest smog, od którego Mirek zzieleniał i cały czas jest mu niedobrze. Marlence przeciwnie, jest dobrze. Dla niej Polska to Ziemia Obiecana, ponieważ Marlenka jest faszystką. Marlenka chce maszerować i spalić Kukłę Żyda. Jest to bardzo skomplikowane, ponieważ status ontologiczny Kukły w świecie lalkowym jest nieprecyzyjny. Czy to tylko kukła, czy kukła taka jak my? Zadają sobie pytanie nasi bohaterowie.

Uroczym nastolatkom towarzyszy brytyjska Ryba Jeremy i robal o imieniu Robal. Dziadek pod wąsami macho skrywa mroczną tajemnicę. Był molestowany przez księdza. W zeszły wtorek... A Babcia wstaje o czwartej rano, żeby nastawić marchewkę na pomidorową dla trzeciego już pokolenia Polaków.

SPRZEDAŻ BILETÓW:

https://evenea.pl/event/840903-2/?fbclid=IwAR2j-grrwf0SAJsxqEsEM-ipLWqYDc_j7ij3uL0SllyT0tpU6KTFzWxCfO8

dostępne również przed spektaklem - cena : 40zł

Czas trwania spektaklu 1h.

Możliwość zakupów biletów grupowych po kontakcie mailowym:

fundacja.konglomeart@gmail.com

Zdjęcia wykonywane w przestrzeni instalacji "100 ton" Przemysława Trześniaka.

REALIZATORZY I OBSADA Tekst: Maria Wojtyszko Reżyseria: Michał Derlatka Lalki (projekt i wykonanie): Olga Ryl-Krystianowska Scenografia: Anna Dobrowodzka Muzyka: Przemysław Bartoś, Marcin Gałązka Zespół muzyczny: Przemysław Bartoś, Marcin Gałązka, Tomasz Koper Reżyseria światła: Maciej Iwańczyk Obsada: Zofia Bartoś - Marlenka Papet Aleksandra Miska - Irena Papet Wojciech Stachura - Ryszard Papet Piotr Srebrowski - Mirek Papet Wideo: Andrzej Żak, Krzysztof Matuszewski, Magdalena Boć Operator: Łukasz Czerwiński Montaż wideo, FX: Piotr Baryła Produkcja: Wojciech Stachura Producent Nurtu OFF: Joanna Zabuska Producent wykonawczy Nurtu OFF: Wojciech Miłek

Spektakl został wyprodukowany w ramach konkursu nurt off 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu 2019.

Organizator: Fundacja KonglomeArt https://www.facebook.com/FundacjaKonglomeArt

https://www.facebook.com/rodzinapapetow

pinezka google: google

KONTAKT: fundacja.konglomeart@gmail.com

Go back