Kama Akucewicz

taniec klasyczny

Po ukończeniu Szkoły Baletowej im R.Turczynowicza w Warszawie w klasie Raisy Kuzniecowej została zaangażowana do zespołu baletowego Teatru Wielkiego w Warszawie gdzie otrzymała tytuł 1-pierwszej solistki. W sezonie 1978/79 przebywała na stażu artystycznym w Leningradzie w teatrze Kirowa (obecnie teatr Maryjski w St. Petersburgu) pod opieką artystyczną G. Kieszewej. Brała udział w spektaklach baletowych tego teatru. W 1982 r. Otrzymała 1-wszą nagrodę na IV Ogólnopolskim Konkursie Tańca i Choreografii w Gdańsku. Najważniejsze role :,, Lalki” chor. A. Mendesa ; ,,Lise” w ,,Córce źle strzeżonej” F. Ashtona ; Kitri w ,,Don Kichocie” Dziewczynkę z warkoczykami w ,, Balu Kadetów” lishina; Żonę w ,, Fantazjach” E. Waltera; gościnnie w Operze Bałtyckiej -Eginę w ,,Spartakusie„ J. Sabowćika.

CHOREOGRAFIE : w 1989 roku miniatura baletowa ,,Wspomnienie” w spektaklu pt. ,, Nasz Niżyński” Teatr Wielki Warszawa ; bajka baletowa ,,W Królestwie Jesiennych Liści „ Teatr Wielki Warszawie; 1996 Teatr Muzyczny Roma w Warszawie dwu aktowy balet pt. ,,Królewna Śnieżka ” opracowała chorografię do filmu ,,Panna z mokrą głową„.

1986 r. Otrzymała Nagrodę Artystyczną Młodych 1-swego stopnia im St. Wyspiańskiego. 1996 r. Odznakę ,,Zasłużony Działacz Kultury” obecnie zajmuje się działalnością pedagogiczną.

W latach 1998-2000 pedagog baletu w Szkole Baletowej im R Turczynowicza w Warszawie

W latach 2000-2004 studiowała w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie kierunek pedagogiki baletu. 2003- 2019 prowadziła lekcje tańca klasycznego dla dzieci i dorosłych w Egurrola Dance Studio.

Go back